MENU

NOVINKY

Novinky

29.09.2020 Hledáme vedoucí zájmových útvarů

Ředitel DDM Prachatice hledá na pozici pedagoga volného času s dílčí pedagogickou činností. Místo: Prachatice Odbornost: znalost vedení ZÚ - Army oddíl, Mladý hasič Veselé tanečky, Šachy, Rybářský, Šachy, Lanovky, Sportovní Místo: Volary Odbornost: znalost vedení ZÚ - Army klub Horní Planá, Potápění a vodní záchrana Místo: Netolice Odbornost: znalost vedení ZÚ -Florbal, Billiard Místo: Vimperk Odbornost: znalost vedení ZÚ - ZÚ Youtube, Základy basketbalu, Lední hoke, Cyklistická přípravka, Škola bruslení, Stolní tenis Praxe: minimálně 2 roky Začátek činnosti: 1. 10. 2020 Rozsah činnosti: 2 hod. týdně Pedagogická způsobilost: dle § 3, § 17 zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, středoškolské vzdělání Bc. Jiří Machart, ředitel DDM

Přikrmování ptáků

O jarních prázdninách je také čas pomyslet na naše opeřené živáčky. Ptáci jsou v přírodě v předjarním období závislí na lidské pomoci. Teploty jsou nízké a nabídka potravy nedostačuje, je potřeba ptáky přikrmovat na krmítku. Pokud mrzne delší dobu, může krmení ptákům doslova zachránit život. Pokud se chcete o ptáky postarat a nejste si jisti, zda tak činíte správně, pročtěte si informace České společnosti ornitologické: https://www.birdlife.cz/zapojte-se/pomoc-ptakum/prikrmovani/jak-spravne-prikrmovat/.
Odměnou je možnost pozorovat jedinečné divadlo, ve kterém se nám zblízka předvedou nejen běžní obyvatelé přilehlého parku či zahrady, ale i druhy, které po zbytek roku žijí skrytě nebo je u nás lze zastihnout výhradně v zimě.
Pokud si chcete vyrobit jednoduché krmítko ze šišky nebo dřevěného špalíku návod naleznete zde: https://www.birdlife.cz/zapojte-se/pomoc-ptakum/prikrmovani/vyrobte-si-sami/.
Poté, co šišková nebo špalíková krmítka doslouží, nezapomeňte je včas odstranit.

Kód 802001
Název Přikrmování ptáků
Termín konání 08.02.2021 08:00 - 28.02.2021 16:00
Místo konání CEV Dřípatka
Hlavní vedoucí Mgr. Vlasta Mrázová